Jak to działa?

Klimatyzacja w obecnych czasach nie polega wyłącznie na ochładzaniu przestrzeni. Jej możliwości obejmują również dostosowania parametrów wilgotności, oczyszczania powietrza. Potrafi utrzymać ściśle określoną temperaturę.

 

Chłodzenie

Za pomocą naszych klimatyzatorów mogą Państwo mieć całkowitą kontrolę nad temperaturą. Precyzyjne ustawienia pozwalają stworzyć warunki odpowiednie dla dobrego samopoczucia. Jednak zapewnienie komfortu to nie wszystko, co potrafią te urządzenia. Klimatyzacja zapewni uczucie świeżości w pomieszczeniu, co bezpośrednio przedkłada się na gotowość do działania w każdej sytuacji.

 

Wentylacja

System klimatyzacyjny może zostać połączony ze zintegrowaną wentylacją. Znacznie wspomaga ona proces oczyszczania powietrza poprzez wyciąganie go z pomieszczenia i wprowadzanie klimatyzowanego, czystego powietrza z zewnątrz. Wentylacja nie jest uzależniona od działania klimatyzacji. Co więcej, nasza firma oferuje montaż wentylacji również, jako samodzielny system.

 

Grzanie

Współczesne klimatyzatory potrafią również ogrzewać pomieszczenie. Jest to więc idealne urządzenie dla osób, które chcą się cieszyć idealną temperaturą niezależnie od warunków. Klimatyzatory są przyjazne dla środowiska, co stanowi świetną alternatywę dla systemów grzewczych. Ze względu na wykorzystywanie energii z zewnątrz i przekazywanie jej do pomieszczenia, klimatyzator tego typu jest nazywany Pompą Ciepła.

 

Oczyszczanie

Celem działania naszych klimatyzatorów jest stworzenie czystego powietrza, sprzyjającego zdrowiu. Właśnie z tego powodu wszystkie urządzenia wewnętrzne są wyposażone w wysokiej jakości filtry, które są w stanie pochłonąć kurz, dym, pyłki, itp. unoszące się w powietrzu. Zakres filtrowania jest ustalany w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta. Szczególnie dla alergików odpowiednie filtrowanie jest kluczową sprawą.

 

Osuszanie

Część z naszych klimatyzatorów (Inverter, Daikin, Split, Multi Split) podczas chłodzenia może jednocześnie osuszać powietrze. Ma to znaczny wpływ na komfort człowieka. Ponadto utrzymywanie właściwego poziomu wilgotności jest istotne dla osoby z alergiami – w ten sposób znacznie się ogranicza lub zatrzymuje zanieczyszczenia i wzrost pleśni. Z reguły ludzie najlepiej czują się w pomieszczeniach o wilgotności utrzymanej na poziomie 40 do 60%. Utrzymanie tych optymalnych wartości pozwoli zwiększyć żywotność urządzeń elektrycznych oraz całego domu.