Pompy ciepła

Pompa ciepła = Wykorzystanie klimatyzatorów do ogrzewania

Pompa ciepła jest nierozłączną częścią technologii klimatyzacyjnej. Jest odpowiedzialna za przenoszenie ciepła z jednego miejsca do innego, za pomocą czynnika chłodniczego. Tryb chłodzenia polega na przenoszeniu ciepła z ograniczonej przestrzeni (takiej jak pomieszczenie lub system przemysłowy) na zewnątrz, co w efekcie daje obniżenie temperatury wewnątrz. Tak używana pompa ciepła znajdzie zastosowanie w standardowych systemach chłodniczych i klimatyzujących. Nie jest to jedyne zastosowanie – pompa ciepła może również działać w odwrotnym procesie. Potrafi pobrać ciepło z powietrza znajdującego się na zewnątrz i przepompować je do wewnątrz. Pompa ciepła wykorzystuje tą samą technologię zarówno w procesie ogrzewania, jak i podczas ochładzania pomieszczeń.

 

Pompa ciepła, a wydajność

Pompa ciepła może być stosowana, jako rozwiązanie grzewcze. Ma ono wiele korzyści. Ze względu na dwuzadaniowość systemu (chłodzenie i ogrzewanie) inwestycja opiera się na instalacji tylko jednego rozwiązania. Pozwala to zmniejszyć początkowe koszty, a także jest uproszczeniem w obsłudze i eksploatacji. Pompa ciepła to również wiele zalet w ramach wydajności. Jej działanie opiera się na wyciąganiu ciepła z powietrza na zewnątrz, czym znacznie różni się od systemów grzewczych opierających się na kotłach paliwowych. Zyski ciepła, jakie może osiągnąć pompa ciepła, to stosunek 3:1 lub więcej. Co to oznacza? Każda zużyta przez pompę ciepła jednostka energii przekłada się na przynajmniej 3 jednostki uzyskanego ciepła.

 

Komfort pompy ciepła

Oferowana przez nas pompa ciepła jest wzbogacona o technologię inwerterową firmy Daikin. W ten sposób udaje się uzyskać wysoką wydajność pracy oraz najwyższy poziom komfortu ogrzewania pomieszczeń. Pompa ciepła jest w stanie uzyskać energię z powietrza nawet podczas mroźnej zimy. Z tego powodu możemy powiedzieć, że systemy Daikin z pompą ciepła to doskonałe rozwiązanie odpowiadające wysokim wymaganiom ogrzewania i chłodzenia przemysłowego. Jednocześnie gwarantuje ekonomiczność i komfort w wypadku ogrzewania pomieszczeń.

 

Pompy ciepła firmy Daikin

Firma Daikin posiada szeroki wybór produktów komercyjnych o najróżniejszych zastosowaniach. Wśród nich znajdują się systemy oferujące funkcję grzania, która jest na tyle uniwersalna, że system można wykorzystać zarówno do grzania, jak i chłodzenia. Jednostki, które oferują takie możliwości to m.in. systemy VRV, multi oraz chillery firmy Daikin. Zdobytą wiedzę i doświadczenie z zakresu pomp ciepła firma Daikin wykorzystał w swoim nowym produkcie – systemie Altherma (ogrzewanie domowe).